Author: Bogusław Doroszko (page 1 of 2)

OGŁOSZENIE

ZBIÓRKI LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

24 maja (czwartek) spotkanie dla całego LSO związane z uroczystością Bożego Ciała o godzinie 19:00 w bibliotece.
28 maja (poniedziałek) zbiórka dla całego LSO o godzinie 18:30 w oratorium.
30 maja (środa) spotkanie dla całego LSO związane z uroczystością Bożego Ciała o godzinie 18:45 w kościele.
30 maja ćwiczenia ze śpiewu i czytania lekcji zostają odwołane.
07 czerwca (czwartek) 18:00 Msza święta, a następnie spotkanie dla całego LSO wraz z Rodzicami.
11 czerwca (poniedziałek) o 18:30 zbiórka dla całego LSO w oratorium.
Pozostałe zbiórki zgodnie z terminami spotkań poszczególnych grup ministranckich.


SPOTKANIA POSZCZEGÓLNYCH GRUP MINISTRANTÓW

GRUPA I – I i III soboty miesiąca [02 VI; 16 VI] – oratorium – 11:00
1. Michał Zięba – odpowiedzialny za grupę
2. Jakub Godlewski
3. Karol Zalewski
4. Jakub Dudonis
5. Kacper Pokutycki
6. Jan Marzec

GRUPA II – II i IV soboty miesiąca [26 V; 09 VI] – dom katechetyczny – 11:00
1. Krzysztof Dancewicz
2. Jakub Lewicki – odpowiedzialny za grupę
3. Mateusz Błachut
4. Bartosz Chałupka
5. Tymoteusz Doroszko
6. Mateusz Zięba

GRUPA III – II i IV soboty miesiąca [26 V; 09 VI] – oratorium – 11:00
1. Radosław Matuszak
2. Stefan Kasperowicz – odpowiedzialny za grupę
3. Dominik Siennicki
4. Bartosz Nicer
5. Michał Dancewicz
6. Mateusz Torchała
7. Szymon Jendrek

GRUPA IV – II i IV środy miesiąca [23 V; 13 VI] – oratorium – 18:30
1. Bogusław Strzała
2. Mateusz Mondry
3. Bartosz Matuszak – odpowiedzialny za grupę
4. Kacper Grygorowicz
5. Kacper Koperski
6. Krystian Machała
7. Dominik Rutkowski

GRUPA V – II i IV czwartki miesiąca [24 V; 14 VI] – oratorium – 18:30
1. Bogusław Doroszko
2. Jan Falana
3. Damian Nawarecki – odpowiedzialny za grupę
4. Michał Kaczmarz
5. Patryk Dieu
6. Paweł Marzec


SPOTKANIA DODATKOWE:
– I sobota miesiąca 12:00 spotkanie dla Ceremoniarzy, Lektorów i Służby Liturgicznej Dorosłych.
– I czwartek miesiąca 18:00 Msza + spotkanie dla całego LSO wraz z rodzicami [07 VI].
– II i IV poniedziałek miesiąca 18:30 w oratorium spotkanie dla całego LSO [14 V; 28 V; 11 VI].


SPOTKANIA LSO przed uroczystością NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ (Boże Ciało):
– 24 maja (czwartek) 19:00 w Bibliotece,
– 30 maja (środa) 18:45 w kościele.

Ogłoszenie

UWAGA – ZBIÓRKI LSO


W kwietniu zbiórki i próby asyst Liturgicznej Służby Ołtarza będą odbywać się w następujące dni:
– 12.04. (czwartek) o godzinie 18:30 w kościele,
– 16.04. (poniedziałek) o godzinie 18:45 w kościele,
– 21.04. (sobota) o godzinie 10:00 w Domu Katechetycznym,
– 25.04. (środa) o godzinie 18:45 w kościele – próba generalna wraz z kandydatami do Bierzmowania.

Zbiórki są obowiązkowe dla wszystkich członków Liturgicznej Służby Ołtarza, proszę sobie tak zaplanować czas, żeby w nich uczestniczyć. Ewentualne nieobecności proszę zgłaszać opiekunowi LSO.

Stałe zbiórki jakie były do tej pory zostają odwołane. W maju rozpoczniemy nowy system zbiórek oparty na waszych deklaracjach ankietowych. Kto jeszcze nie wypełnił ankiety proszony jest, żeby zgłosić się do opiekuna LSO.

OGŁOSZENIE

1. Środa 04.04.2018 r. ćwiczenia o 18:30 ze śpiewu (oratorium) i czytania (biblioteka).

2. Pierwszy Czwartek Miesiąca 05.04.2018 r. Msza święta o 18:00,  a po niej spotkanie LSO i Rodziców w oratorium.

3. Sobota 07.04.2018 r. obowiązkowe spotkanie dla wszystkich Ceremoniarzy, Lektorów i Ministrantów o 13:00 w Domu Katechetycznym.

 

Ks. Łukasz Radomski

ĆWICZENIA DLA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA ZE ŚPIEWU I CZYTANIA LEKCJI

pierwsze i trzecie środy miesiąca o godzinie 19:00
DATY: 04.04; 18.04; 02.05 (przeniesiona na 30.05); 16.05; 30.05; 06.06; 20.06.
– ćwiczenia ze śpiewu odbywają się w oratorium
– ćwiczenia z czytania odbywają się w bibliotece

Drodzy Rodzice, bardzo dziękuję za zaangażowanie i pomoc Ministrantów oraz Waszą w czasie Triduum Paschalnego. Jednocześnie zapraszam w czwartek na Mszę Świętą na godzinę 18:00 (Pierwszy Czwartek Miesiąca), a następnie na spotkanie w oratorium.

Przypominam również o ćwiczeniach ze śpiewu i czytania w środę (03.04.2018 r.) o godzinie 18:30 w oratorium dla Ministrantów, Ceremoniarzy i Lektorów.

Również proszę przypomnieć swoim synom o nadzwyczajnym spotkaniu w najbliższą sobotę o godzinie 13:00 w oratorium – jest ono obowiązkowe dla wszystkich Ceremoniarzy, Ministrantów i Lektorów, a także zapraszam Panów ze Służby Liturgicznej Dorosłych.

 

Ks. Łukasz Radomski – opiekun LSO

Próby TRIDUUM

PRÓBY ASYSTY NA TRIDUUM SACRUM

• Msza święta Wieczerzy Pańskiej
próba w Wielki Czwartek o 12:00

• Liturgia Wigilii Paschalnej oraz Liturgia Wielkiego Piątku
próba w Wielki Piątek o 10:00

• Liturgia Wigilii Paschalnej
próba w Wielką Sobotę o 16:00.

Funkcje Wielka Sobota

Komentarz: Krzysztof Dancewicz
Paschał: Radosław Matuszak
Asysta: ks. Diakon
Ceremoniarz I: Bogusław Strzała
Ceremoniarz II: Radosław Matuszak
Ceremoniarz porządkowy / asysta: Michał Zięba
Rylec i gwoździe: Krystian Machała
Klosz:…
Kadzidło: Jakub Godlewski i Jakub Lewicki
Czytanie 1 (Rdz1,1-2,2): Jakub Lewicki
Psalm 1: Agata Sobańska
Czytanie 2 (Wj 14,15-15,1): Mateusz Zięba
Psalm 2: Zofia Zub
Czytanie 3 (Iz 54,4a.5-14): Stefan Kasperowicz
Psalm 3: Michał Dancewicz
Epistoła: Michał Wilkosz
Psalm alelujatyczny: Pan Wojtek lub Michał Dancewicz
Zapalenie świec: Bartosz Matuszak
Zapalenie świateł: Bogusław Strzała
Sygnaturki: Jakub Lewicki i Mateusz Zięba
Dzwonki: Patryk Dieu i Michał Dancewicz
Roznoszenie światła:
– Bartosz Matuszak
– Mateusz Zięba
– Mateusz Torchała
– Patryk Dieu
– Bartosz Nicer
Litania do wszystkich świętych: Michał Dancewicz
Kociołek i kropidło: Michał Zięba
Modlitwa wiernych: ks. Diakon
Dary:
– Krystian Machała
– Szymon Jędrek
– Bartosz Nicer
Akolitki: Mateusz Zięba i Bartosz Matuszak
Gong i dzwonki: Mateusz Torchała, Bartosz Nicer, Patryk Dieu, Krytian Machała
Welon: Michał Zięba
Ognisko: Pan Bernard

PROCESJA REZUREKCYJNA:
Krzyż: Stefan Kasperowicz
Paschał: Radek Matuszak
Figura Zmartwychwstałego: Bogusław Strzała
Głośnik: Michał Wilkosz
Baldachim: Wincenty Michałowski

Funkcje Wielki Czwartek

Komentarz + ceremoniarz porządkowy: Michał Zięba
Asysta: ks. Diakon
Asysta: Bogusław Doroszko
Kadzidło: Jakub Godlewski i Jakub Lewicki
Krzyż: Stefan Kasperowicz
Akolitki: Bartosz Matuszak i Damian Nawarecki
Dzwonki na Chwała na wysokości:
– sygnaturka S.K. – Jakub Lewicki
– sygnaturka N.K. – Mateusz Zięba
– dzwonki 1 – Tymoteusz Doroszko
– dzwonki 2 – Patryk Dieu
Zabrać dzwonki: Michał Zięba
Miska i dzbanek: Dominik Siennicki
Ręcznik: Michał Dancewicz i Tymoteusz Doroszko
Umycie rąk: Stefan Kasperowicz i Bartosz Nicer
Mężczyźni do umycia nóg:
1. Wincenty Michałowski
2. Tomasz Zięba
3. Roman Banat
4. Andrzej Witek
5. Andrzej Wąsik
6. Krzysztof Łukojć
7. Kazimierz Zalewski
8. Mirosław Węgrzyn
9. Zbigniew Maras
10. Daniel Świszcz
11. Krystian Dusza
12. Albin Kaszewski
13. Mieczysła Włodarczyk
Modlitwa wiernych: ks. Diakon
Czytanie 1: Bogusław Strzała
Czytania 2: Krzysztof Dancewicz
Psalm + aklamacja przed Ewangelią: Bogusław Doroszko
Kołatki:
– Tymoteusz Doroszko
– Mateusz Zięba
Kielich: Michał Zięba
Puszki + ampułki: Szymon Jędrek, Krystian Machała i Dominik Rutkowski
Świece: 2 os
Welon: Stefan Kasperowicz

Funkcje Wielki Piatek

Komentarz + ceremoniarz porządkowy: Michał Zięba
Asysta: ks. Diakon
Asysta: Bogusław Doroszko
Czytanie 1: Radosław Matuszak
Czytanie 2: Bogusław Strzała
Psalm: Bogusław Doroszko
Męka Pańska:
narrator: Radosław Matuszak
inni oraz tłum: Bogusław Strzała, Bogusław Doroszko, Michał Zięba
Modlitwa wiernych: ks. Diakon
Krzyż i akolitki w wejściu do kościoła: Krzysztof Dancewicz
Krzyże:
wnoszenie – ks. Diakon
stary kościół – Michał Zięba i Patryk Dieu
lewa strona – Bogusław Strzała i Karol Zalewski
prawa strona – Radosław Matuszak i Mateusz Torchała
ołtarz główny – Stefan Kasperowicz i Michał Kaczmarz
Akolitki przy adoracji krzyża: Bartosz Matuszak i Damian Nawarecki / Mateusz Zięba i Tymoteusz Doroszko
Kołatki: Krystian Machała i Michał Dancewicz
Welony: Bogusław Doroszko, Stefan Kasperowicz i Krzysztof Dancewicz
Welon i monstrancja: Michał Zięba i Stefan Kasperowicz
Kadzidło: Jakub Godlewski i Jakub Lewicki

Czytanie Męki Pańskiej

07:30 – SLD
• Narrator: Bogusław Doroszko
• Tłum i inni: Tymoteusz Doroszko

09:00 – Domowy Kościół

10:30 – LSO
• Narrator: Michał Zięba
• Tłum: Jakub Lewicki
• Inni: Mateusz Zięba

12:00 – LSO
• Narrator: B. Strzała
• Tłum: R. Matuszak
• Inni: S. Kasperowicz

13:15 – LSO
• Narrator: Michał Zięba
• Tłum i inni: Jakub Lewicki

18:00 – LSO
• Narrator: B. Doroszko
• Tłum: K. Dancewicz
• Inni: M. Dancewicz

20:00 – KSM
• Narrator: Jakub Godlewski
• Tłum: Scholka
• Inni: Jakub Lewicki i Michał Zięba

Older posts