Kategoria: Triduum Paschalne (page 1 of 2)

Skład asysty – WIGILIA PASCHALNA


KOMENTARZ:

Jakub Lewicki


NIOSĄCY PASCHAŁ:

p. Radosław Matuszak


ASYSTA:

1) Ks. Diakon
2) Michał Zięba


RYLEC I GWOŹDZIE:

Michał Kaczmarz


KADZIDZŁO:

1) Mateusz Mondry
2) Jakub Godlewski


1 CZYTANIE: (KSIĘGA RODZAJU)

Stefan Kasperowicz


1 PSALM:

p. Krzysztof Dancewicz


2 CZYTANIE:

Michał Zięba


2 PSALM:

p. Wincenty Michałowski


3 CZYTANIE:

Michał Wilkosz


3 PSALM:

Ks. Bogdan Drozd


ZAPALAJĄCY ŚWIECE OŁTARZOWE
i OŚWIETLENIE KOŚCIOŁA:

Tadeusz Moska


SYGNATURKI:

1) Bartosz Matuszak
2) Kacper Pokutycki


DZWONKI:

1) Mateusz Zięba
2) Michał Dancewicz


LIST APOSTOŁA:

p. Radosław Matuszak


PSALM ALLELUJATYCZNY:

p. Organista


ROZNIESIENIE ŚWIATŁA PO KOŚCIELE:

1) Bartosz Matuszak
2) Mateusz Zięba
3) Mateusz Torchała
4) Kacper Pokutycki
5) Wiktor Sarnowicz


KOCIOŁEK Z WODĄ ŚWIĘCONĄ I KROPIDŁO:

Patryk Dieu


MODLITWA WIERNYCH:

p. Bogusław Strzała


DARY:

1) Michał Kaczmarz
2) Patryk Dieu
3) Michał Dancewicz
4) Mateusz Torchała
5) Stefan Kasperowicz


ŚWIECE:

1) Mateusz Zięba
2) Kacper Pokutycki


GONG:

Wiktor Sarnowicz


DZWONKI:

Michał Dancewicz


PATENY:

1) Wiktor Sarnowicz
2) Michał Dancewicz
3) Mateusz Torchała
4) Patryk Dieu
5) Michał Kaczmarz
6) Bartosz Matuszak


WELON:

Michał Zięba


KRZYŻ:

Jakub Lewicki


FIGURA:

p. Krzysztof Dancewicz


PASCHAŁ:

p. Radosław Matuszak


GŁOŚNIK:

Michał Wilkosz




SKRÓCONY PLAN WIGILII PASCHALNEJ

  1. Komentarz
  2. Procesja do ogniska (poświęcenie ognia, grona)

Porządek:

  1. Kadzidło
  2. Ministranci
  3. Lektorzy
  4. Niosący paschał
  5. Niosący grona
  6. Księża
  1. Po zapaleniu paschału zasypanie
  2. Ks. Diakon bierze Paschał, procesja do kościoła

Porządek:

  1. Kadzidło
  2. Ks. Diakon z paschałem
  3. Celebrans
  4. Księża
  5. Ministranci
  6. Lud
  1. Diakon 3 razy śpiewa „Światło Chrystusa”
  2. Komentarz
  3. Orędzie Wielkanocne (Okadzenie przed orędziem)
  4. Komentarz
  5. Ksiądz – wstęp
  6. 3 czytania, psalmy i modlitwy
  7. Po czytaniu z Izajasza, psalmie i modlitwie zapala się świece ołtarzowe i światło w kościele
  8. Ksiądz śpiewa Chwała, biją dzwony
  9. Po hymnie kolekta
  10. Po kolekcie komentarz
  11. List Apostoła
  12. Alleluja
  13. Psalm Allelujatyczny – na 3 zwrotkę kadzidło do zasypania
  14. Ewangelia z kadzidłem bez świec
  15. Homilia
  16. Komentarz
  17. Wprowadzenie Księdza
  18. Litania
  19. Błogosławieństwo wody chrzcielnej
  20. Odnowienie przyrzeczeń chrztu: rozniesienie światło po kościele, pokropienie
  21. Modlitwa wiernych
  22. Msza Św. porządek jak zwykle
  23. Procesja rezurekcyjna:
  1. Wystawienie Najśw. Sakramentu
  2. Okadzenie
  3. Pouczenie
  4. Nałożenie welonu
  5. Porządek procesji:
  1. Krzyż, paschał, figura Chrystusa Zmartwychwstałego
  2. Ministranci
  3. Feretrony
  4. Akolitki
  5. Kadzidło
  6. Najświętszy Sakrament

Na koniec: Ciebie Boga wysławiamy, Modlitwa i błogosławieństwo

Dyżury liturgiczne podczas ŚWIĘCENIA POKARMÓW – Wielka Sobota

9:00 – 9:30  – Tadeusz Moska, Mateusz Zięba

10:00 – 10:30 – Bartosz Matuszak , Mateusz Zięba

11:00 – 11:30 – Wiktor Sarnowicz

12:00 – 12:30 –

13:00 – 13:30 –

14:00 – 15:00 –

PRZYPOMINAMY, że o godzinie 15:30
odbędzie się zbiórka dla LSO związana z wieczorną uroczystością.

OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA
DLA WSZYSTKICH chcących uczestniczyć w liturgii.

Wielki Piątek Męki Pańskiej

17903575_1260837533993674_1067495731170054222_n

Dla pełniejszego i głębszego przeżycia
Wielkiego Piątku Męki Pańskiej
zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej o godz.: 18:00

Liturgia MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 19.00

okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 15.00 – 18.45

Skład asysty liturgicznej – Wielki Piątek

KOMENTARZ:

Michał Zięba


ZABIERAJĄCY DYWAN:

1) Maciej Brzozowski

2) Tadeusz Moska


PIERWSZE CZYTANIE:

p. Krzysztof Dancewicz


PSALM:

p. Bogusław Doroszko


DRUGIE CZYTANIE:

Jakub Lewicki


MODLITWA WIERNYCH:

Ks. Diakon


4 KRZYŻE:

1) Maciej Brzozowski i Bartosz Matuszak

2) Michał Zięba i Mateusz Torchała

3) Tadeusz Moska i Michał Dancewicz

4) Jakub Lewicki i Patryk Dieu


ŚWIECE:

1) Kacper Pokutycki

2) Mateusz Zięba


NAKRYWAJĄCY OŁTARZ:

1) p. Bogusław Doroszko

2) Ks. Diakon


ASYSTA PRZY OŁTARZU:

1) p. Bogusław Doroszko

2) Ks. Diakon


KOŁATKI:

1) Tymoteusz Doroszko

2) Michał Kaczmarz


3 (?) WELONY:

1) Tadeusz Moska

2) Michał Zięba

3) Maciej Brzozowski


PATENY:

1) Bartosz Nicer

2) Bartosz Chałupka

3) Wiktor Sarnowicz

4) Bartosz Matuszak

5) Tymoteusz Doroszko

6) Patryk Dieu


PRZENIESIENIE MONSTRANCJI I WELONY:

1) Michał Zięba

2) Tadeusz Moska


KADZIDŁO:

1) Mateusz Mondry

2) Jakub Godlewski


MSZAŁ:

Ks. Diakon


MIKROFON:

p. Bogusław Doroszko

UWAGA !!! ZMIANA

UWAGA

 

Jutrzejsza zbiórka dotycząca organizacji
Wielkiego Piątku została
PRZENIESIONA
z godziny 22:00 (z po Mszy Św. z Wlk. Czwartku)
na godzinę 10:00.

Skład asysty liturgicznej – Wielki Czwartek

KOMENTARZ:

Michał Zięba


ASYSTA przy ołtarzu/celebransie:

1) Tadeusz Moska

2) p. Bogusław Doroszko


KADZIDŁO:

1) Mateusz Mondry

2) Jakub Godlewski


KRZYŻ:

Maciej Brzozowski


ŚWIECE:

1) Mateusz Torchała

2) Mateusz Zięba


DZWONKI NA CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU:

1) Dominik Siennicki

2) Patryk Dieu

3) Tymoteusz Doroszko


SYGNATURKI NA CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU:

1) Bartosz Matuszak

2) Kacper Pokutycki


DZWON NA CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU:

p. Roman Banat


ZABIERAJĄCY DZWONKI PO CHWAŁA NA WYSOKOŚCI BOGU I PRZYNOSZĄCY KOŁATKI:

1) Michał Zięba

2) Jakub Lewicki


UMYCIE NÓG:

  • Odebranie ornatu od celebransa: Tadeusz Moska
  • Podanie miski i dzbanka: Karol Zalewski i Dominik Siennicki
  • Podanie ręcznika: Bartosz Chałupka
  • Zabranie ręcznika Michał Kaczmarz
  • Do umycia rąk: Jakub Lewicki i Stefan Kasperowicz

MODLITWA WIERNYCH:

p. Radosław Matuszak


DARY:

1) Stefan Kasperowicz
2) Bartosz Nicer
3) Karol Zalewski
4) Bartosz Matuszak


KOŁATKI:

1) Michał Zięba

2) Jakub Lewicki


 

CZYTANIA:

 

1) Jakub Lewicki
2) p. Krzysztof Dancewicz


PSALM:

p. Bogusław Doroszko


PATENY:

 

1) Tymoteusz Doroszko
2) Kacper Pokutycki
3) Patryk Dieu
4) Karol Zalewski
5) Bartosz Chałupka
6) Bartosz Nicer


WELON: Tadeusz Moska


ZAPALENIE ŚWIEC PRZY CIEMNICY: Michał Zięba


PANOWIE DO OBMYCIA NÓG:

  1. p. Wincenty Michałowski
  2. p. Roman Banat
  3. p. Krzysztof Dancewicz
  4. p. Bogusław Doroszko
  5. p. Marek Lewicki
  6. p. Tomasz Zięba
  7. p. Radosław Matuszak
  8. p. Piotr Torchała
  9. p. Wojciech Szyńkarczuk
  10. p. Krzysztof Łukojć
  11. p. Bogusław Strzała
  12. p. Andrzej Witek

Zbiórki i próby liturgiczne w czasie Triduum dla Ministrantów i Lektorów

ŚRODA – po Nabożeństwie Fatimskim
ok. godz.: 19:30 próba przed Wielkim Czwartkiem


CZWARTEK – po Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej
próba przed Wielkim Piątkiem


SOBOTA – próba przed Wigilią Paschalną – godz.: 15:30

Obecność obowiązkowa na w/w zbiórkach dla WSZYSTKICH
chcących służyć przy ołtarzu podczas Triduum Paschalnego

PORZĄDEK LITURGII TRIDUUM PASCHALNEGO

WIELKI CZWARTEK – MSZA ŚW. WIECZERZY PAŃSKIEJ

Liturgia rozpocznie się o godz. 19.00
okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 18.00


WIELKI PIĄTEK – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej godz. 18.00

Liturgia rozpocznie się o godz. 19.00
okazja do Sakramentu Pokuty od
godz. 8.00 – 10.00 i od godz. 15.00 – 18.45


WIELKA SOBOTA

 Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny
od godz. 9.00 do 13.00 co 30 min. i o godz. 14.00 i 15.00

okazja do Sakramentu Pokuty od godz. 9.00 do godz. 15.00


WIELKA SOBOTA – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

rozpocznie się o godz. 20.00


NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

Msze św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00, 13.15, 18.00 i 20.00

NIE BĘDZIE MSZY ŚW. o godz. 7.30


Informacje dla Liturgicznej Służby Ołtarza dotyczące zbiórek i służby w wyżej wymienione dni będą udostępniane systematycznie na dniach w wielkim tygodniu

KnC !

GRAFIK na Wlk. Sobotę – ŚWIĘCENIE POKARMÓW

Święcenie POKARMÓW

Wielka SOBOTA

9:00 – Tadeusz Moska
9:30 – Damian Nawarecki / Mateusz Torchała
10:00 – Dominik Siennicki
10:30 – Kacper Pokutycki
11:00 – Patryk Dieu
11:30 – Bartosz Matuszak
12:00 – Piotr Seweryn
12:30 – Mateusz Zięba / Michał Zięba
13:00 – Stefan Kasperowicz
14:00 – Tadeusz Moska
15:00 – Maciej Brzozowski

Zarys graficzny wraz z opisem prezentujący ustawienie do wyjścia procesyjnego na Wlk. Czwartek

Niżej zamieszczam zarys graficzny wraz z opisem prezentujący dzisiejsze (tj. na 24 marca 2016) ustawienie (LSO i SLD) do wyjścia procesyjnego które będzie przeprowadzone drogą ŚREDNIĄ wewnątrz świątyni.0676a0_b0a7ad6c9edd4bac83a1f55d36d78c86

« Older posts